بارگذاری طرح
امامی مظلوم‌تر از حضرت امام حسین (صلوات الله علیه)

امامی مظلوم‌تر از حضرت امام حسین (صلوات الله علیه)

تعداد بازدید : 761 تعداد نظرات : 0

هر زمان که بحث در مورد مظلومیت می‌شود، نام از حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) به حق جاری می‌شود. مظلومی که با چه دردها و رنج‌هایی برای هدایت انسان‌ها، همراه با خوانده خود شهید شدند. اما در این مطلب قرار است در مورد امامی مظلوم‌تر حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) صحبت شود.

هیچ شخصی در مظلومیت حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) شکی ندارد. بی احترامی‌ها، هتک حرمت‌ها و....که در آن زمان هیچکس جز حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) طاقت تحمل آنهارا نداشت.

حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) در دوران زندگی خود تقریبا بصورت آزاد زندگی می‌نمودند. اما حضرت امام حسن عسکری (صلوات الله علیه) در بیشتر دوران زندگی مبارکشان، در زندان نظامی به سر می‌بردند. دائما تحت نظارت در تدابیر شدید بودند. ملاقات شیعیان آن حضرت (صلوات الله علیه) با ایشان، بسیار سخت و دشوار شده بود.

حضرت امام حسن عسکری (صلوات الله علیه) حتی در زمان تولد فرزند مبارکشان، آخرین حجت الهی برروی زمین، در خفا و تنها به عده‌ای خاص، تولد آن حضرت را عیان نمودند. زیرا شدت فشار و سختی بر آن حضرت و حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) به قدری زیاد بود که احتمال قتل و به شهادت رساندن حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) در همان زمان کودکی وجود داشت.

اما حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) زمانی که بدنیا آمدند، پیامبر خاتم حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) برای ایشان جشن و سرور برگزار نمودند و به مردم بشارت بدنیا آمدن آن حضرت را دادند.

حضرت امام حسن عسگری (صلوات الله علیه) بصورت بسیار مظلومانه شهید شدند. بطوری که دشمن در صدد آن بود که حتی اثری از قاتل آن حضرت وجود نداشته باشد. تا این امر ننک به نام آنان ثبت نشود. 

حضرت امام حسن عسگری (صلوات الله علیه) برای هدایت شیعیان و مردم، از طریق راه‌های بسیار سخت و بواسطه اصحاب خاص خود، مطالب را به دست شیعیان می‌رساندند.

 

این مطلب بسیار کوتاه، تنها با هدف رساندن تیتری از مظلومیت‌های حضرت امام حسن عسگری (صلوات الله علیه) نوشته شده است. هرچند این مطالب مقدار بسیار ناچیزی از مصایب و مظلومیت های حضرت امام حسن عسگری (صلوات الله علیه) را بیان نمود

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :