بارگذاری طرح
امام زمان صلوات الله علیه و خون های جاری تا زیر زانو

امام زمان صلوات الله علیه و خون های جاری تا زیر زانو

تعداد بازدید : 1,337 تعداد نظرات : 1

 جوی خون، خون‌های جاری تا زیر زانو، قتل و کشتن، واژه هایی هستند که اخیرا در میان عموم مردم رواج پیدا کرده و اشاره به حوادث پس از ظهور حضرت امام زمان ( صلوات الله علیه ) دارند. البته این سخنان از سمت دشمنان دین اسلام و حضرت امام زمان ( صلوات الله علیه )، این چنین در میان مردم رواج پیدا کرده است. دلیل این رواج نیز ایجاد شبهه و شک در دل شیعیان حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) برای دعا نکردن برای ظهور آن حضرت می باشد. در این مطلب سعی بر این داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم (ان‌شاءالله).


برای بررسی این مطلب، موضوع را از چند جهت و حالت زیر مورد بررسی قرار خواهیم داد:


1- حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) برای اصلاح جامعه ظهور می‌کنند

مفهوم وجود منجی بدین معنی است که نجات دهنده‌ای خواهد آمد تا جهان را از "ظلم" و "ستم" خالی  کند و امنیت و صلح و " حق " را جایگزین نماید. پس چگونه حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) که منجی بشریت و عالم هستند، پس از ظهورشان مردمان را از دم تیغ بگذراند و جوی‌های خون راه بیندازد؟ آیا این سخن با مفهوم وجود منجی در تضاد نیست؟ آیا عقل انسان این موضوع که منجی که از سمت خداوند متعال ظهور می‌کنند، شروع به کشتن مردمان و راه افتادن جوی خون کند؟ مسلّما خیر.

حال اگر چنین چیزی را فرض نماییم که این مطلب صحیح است، حتما آن کشته شدگان، از ظالمان و دشمنان مردم هستند که باید عاقبت کار خود را ببینند و مرحمی بر درد مردمان رنج کشیده باشد.


2- مگر خداوند متعال نمی‌تواند مردم را از بین ببرد؟

ایراد دیگری که می‌توان بر این مطلب وارد نمود، این است که اگر امام زمان (صلوات الله علیه) برای کشتن و از بین بردن مردم ظهور می‌کنند، چرا خداوند، خود اقدام به کشتن مردم نمی‌کند؟ آیا نمی‌تواند؟ چرا خداوند باید امر کشتن را به حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) بسپارند و چنین مدت طولانی زمان ببرد؟ اگر قرار بر کشتن افراد بود، قطعا خداوند، خود مانند امت‌های پیشین، عذاب خود را بر سر مردمان وارد می‌کردند.

اما چنین اتفاقی نیفتاده است. این ار نشان دهنده آن است که " قرار بر کشته شدن مردم و از بین رفتن آنان نیست" و خداوند متعال امامش را، حجت روی زمینش را برای هدایت و ایجاد صلح بین مردم ارسال می‌کند.


3- چنین منجی و امام زمانی بهتر است ظهور نکند!

اگر این موضوع صحیح باشد که حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) پس از ظهور، شروع به کشتن مردم معمولی، و یا حتی مردمانی که در زندگی خود گناه و اشتباهاتی داشتند، چنین امام زمانی ظهور نکند بهتر است. زیرا در این صورت دیگر ضخصی بر روی زمین نخواهد ماند. زیرا انسان ها بر خلاف  ائمه معصومین (صلوات الله علیهم اجمعین)، معصوم و فاقد گناه نیستند قطعا گناهی هرچند کوچک انجام داده اند. خداوند متعال بهتر می‌دانند که زمین نیازمند حجت و امامی صالح و صلح کننده که زمین را پر از عدل و صلح کند، دارد.


این دلایل  توضیحات تنها بخش کوچکی از دلایلی می باشد که باطل بودن این امر را نشان می‌دهد. حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) پس از ظهورشان، دوستی و مروت را میان مردمان گسترش خواهند داد. حتی موجودات و نباتات از این نعمت بی بهره نمی مانند. چرا که در زمان پس از ظهور حضرت، تمام درختان، سرسبز، پربار و زیبا خواهند شد و حیوانات در آرامش و بدون هیچ دشمنی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. حال این امام، چگونه انسان ها را از بین می‌برد، طوری که جوی های خون تا زیر زانوها جاری شود؟

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :
zahra kheirolahi 1396/7/9 12:49:31
سلام، اشتباهتان در این است که دلیل ظهور امام زمان عج را نمی دانید، آن حضرت برای انتقام خون امام حسین علیه السلام و مادرشان حضرت زهرا سلام الله علیها قیام میکنند و ریشه ظلم را تا آخرین نفر از زمین پاک میکنند، در زمان ظهور امام زمان عج مانند زندگی بقیه ائمه معصومین نیست که امام ظلم را تحمل کنند.ایشان سخت انتقام گیرنده اند.میخواهید به مزاجتان خوش بیایید میخواهید نیاید! آقا هزار و چندی سال است که به مردم برای ابراز پشیمانی فرصت داده‌اند، و بدانید خداوند به دست امامان معصوم علیهم السلام انتقام خون امام حسین و حضرت زهرا سلام الله علیها را میگیرد. چون ایشان فقط لیاقت این کار را دارند. لطفا همیشه همه چیز را گل و بلبل نبینید!
کارشناس قنوت 1396/7/29 12:28:33
با سلام خدمت شما کاربر عزیز ضمن تشکر از شما بابت مطالعه مطلب فوق، لازم به ذکر است که شخصی منکر انتقام گرفتن حضرت صاحب الزمان صلوات الله علیه نشده است، بله هدف از در ج این مطلب، این است که پاسخی بر این شبهه که حضرت برای انتقام ، همگان حتی کسانی که گناهان کم و قابل بخششی را انجام داده اند، خواهند کشت، باشد. موضوعیت مطلب بر این بود که جضرت ابتدا با از بین بردن ریشه های ظلم، ظلم را از بین می برند. در نتیجه ظلمی باقی نمی ماند. سایر افراد که گناهکار باشند، پس از ریشه کن شدن ظلم، قلبشان به نور ائمه اطهار صلوات الله علیهم اجمعین منور شده و توبه می کنند و اصلاح میشوند.