بارگذاری طرح
حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) کیست؟

حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) کیست؟

تعداد بازدید : 704 تعداد نظرات : 0

پنجمین امام از جانب خداوند متعال، چهارمین فرزند حضرت امیرالمومنین (صلوات الله علیه)، دومین شاهد معصوم کربلا، حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه). امامی مظلوم در اوج محجوریت.

 

متاسفانه حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) در میان مردم شخصیتی محجور و ناشناخته هستند. این کوتاهی بر پیروان خاندان عصمت و طهارت (صلوات الله علیهم اجمعین) پررنگ تر است. زیرا شناخت امام و پیروی از ایشان، مهم‌ترین و اساسی ترین رکن دین می‌باشد اما این غفلت و کوتاهی سبب گردیده است تا یاد و نام امامان بزرگواری همچون حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) کم رنگ و کم رنگ تر شود.

 

امام محمد باقر (صلوات الله علیه) کیست؟

اما جا دارد در روز ولادت حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) در اندازه بسیار ناچیزی حتی کمتر از یک قطره کوچک از اقیانوس وجود ایشان، با حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) آشنا شویم.

 

حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه)، امامی از جانب خداوند متعال

حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) چهارمین امام از جانب خداوند متعال، فرزند حضرت امام سجاد (صلوات الله علیه)، امام مظلومی که حتی درباره تاریخ شهادت و قاتل ایشان هم اتفاق نظر وجود ندارد.

 وجود ایشان به قدری برای کافرین و دشمنان غیر قابل تحمل شده و از طرفی وقاحت و بی شرمی دشمنان به حدی رسیده است که به نحوی ایشان را به شهادت رساندند ه حتی نام و نشانی از قاتلین ایشان به جا نماند تا در آینده، حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) شناخته نشوند.

دقیقا برعکس چیزی که بر حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) وارد آمد. نحوه شهادت حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) به گونه ای بود که قلوب مومنین را بیدار و متوجه شر دشمنان دین و خداوند نمود. 

 

حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه)، شاهد روز عاشورا

حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) به همراه پدر بزرگوارشان حضرت امام سجاد (صلوات الله علیه) در واقعا عاشورا حضور داشتند و تمام مسائلی که از واقعه عاشورا و شهادت حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) به آیندگان رسیده است، از حضور با برکت این بزرگواران است.

از دیگر دلایل محجوریت این حضرت نیز می توان به این دلیل اشاره نمود که ایشان یادگار و شاهد زنده کربلا و بی شرمی های دشمنان اسلام بودند.

 

ان‌شاءالله به امید خداوند در آینده مطالب دیگری از حضرت امام محمد باقر (صلوات الله علیه) قرار داده خواهد شد.

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :