بارگذاری طرح
حضرت محمد (صلی الله علیه و آله)، رحمتی به وسعت عالَم

حضرت محمد (صلی الله علیه و آله)، رحمتی به وسعت عالَم

تعداد بازدید : 764 تعداد نظرات : 0

او رحمتی است برای تمام عالَم. نه تنها برای انسان، بلکه برای تمام ذرات موجود در عالَم. حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) اشرف انبیاء حبیب خداوند متعال و آخرین پیامبر الهی در عالَم هستند.

 

بشارتی به طول تاریخ بشر

حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) پیامبری می‌باشند که از ابتدای خلقت آدم، بشارت به آمدنش و معرفی جانشینانش آغاز گشت. این معرفی و بشارت به قدری مهم بود که پیابران خدا، زمان بسیار زیادی را برای بیان ویژگی‌های ظاهری و باطنی، علائم اثبات ایشان و ... می‌گذاشتند.

 

فرصت نتیجه‌گیری برای پیامبران

پیامبران تمام مشقت و سختی‌های دعوت مردم به دین الهی را با جان دل می‌پذیرفتند، زیرا نوید و بشارت آمدن پیامبری که تمام جهان را با دین مبین اسلام و توحید آشنا می‌کند را شنیده بودند و به این امر یقین داشتند.

همواره نام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) در کتب آسمانی پیشین ذکر گردیده بود و مومنین واقعی منتظر ظهور ایشان بودند تا دعوت ایشان را لبیک گویند و پیرو آن حضرت گردند. افرادی هماند جناب سلمان وجود داشتند که شهر به شهر، منطقه به منطقه بدنبال دین واقعی خود و ظهور آخرین و برترین پیاممبر الهی بودند. 

بسیاری از اقوام، با اطلاع یافتن از نزدیک شدن زمان ظهور حضرت محمد (صلی الله علیه و آله)، خانه و کاشانه خود را رها کردند و به شهر مکه و مدینه که محل ظهور آن حضرت بود مهاجرت نمودند.

در مقابل نیز دشمنان دین اسلام و خداوند متعال نیز در حال تیز نمودن تیرهای دشمنی و عداوت برای ضربه زدن به حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) بودند. آنها حتی در تلاش بودن حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را در همان دوران کودکی از بین ببرند تا دیگر کار برایشان بسیار راحت شود. اما اراده خداوتد متعال بر چیز دیگری بود.

پس چه بسیار مهم است آماده سازی خود، پیش از ظهور حجت الهی. منتظر بودن و به جستجوی حجت الهی گشتن. این‌ها نشانه‌ای است برای افرادی که در این زمان و در زمان غیبت آخرین حجت الهی، حضرت امام مهدی (صلوات الله علیه) زندگی می‌کنند.

نشانه‌ای که بیان می‌کند برای منتظر ماندن ظهور حجت الهی، تنها منتظر ماندن، فرجی را حاصل نمی‌کند و بلکه باید به حرکت افتاد و بدنبال تقویت خود به‌عنوان یکی از پیروان آن حضرت، و همچنین باعث آماده سازی شرایط ظهور شوییم. ان‌شاءالله

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :