بارگذاری طرح
خاتم انگشتری انبیاء مبعوث شد

خاتم انگشتری انبیاء مبعوث شد

تعداد بازدید : 634 تعداد نظرات : 0

حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم، آخرین پیامبر از سمت خداوند متعال برای زنده نمودن توحید و نام خداوند در عالَم برانگیخته شدند. تمامی پیامبران الهی از ابتدای خلقت یعنی از حضرت آدم علیه السلام تا حضرت عیسی علیه السلام، بشارت به آمدن پیامبری به نام احمد صلی الله علیه و آله می‌دادند. اما به راستی دلیل این بشارت چه بود؟


دلیل بشارت به آخرین پیامبر چه بود؟

پیامبران پیشین، هر کدام تنها برای بخش محدودی از زمین مبعوث شده بودند و وظیفه هدایت بخشی از مردم مانند: خوانده خود، قوم خود و ... را بر عهده داشتند. اما حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم برای تمام عالَم مبعوث شده بودندو وظیفه هدایت تمام بشر و موجودات را برعهده داشتند. پیامبران الهی نیز علاوه بر دستور خداوند بر بشارت دادن بر آخرین پیامبر، به دلیل محبت و دلسوزی بسیار زیادی که به بندگان برای هدایت و شناخت خداوند داشتند، بشارت به پیامبری می دادند که تمام بندگان را در عالم رهبری نماید.


دلیل دیگر این که حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم با معجزه ای ابدی به میان مردم می آیند. معجزه ای همانند قرآن که پس از 1400 سال هنوز بدون هیچ رقیبی پابرجا باقی مانده است. معجزه ای که اگر با معلمانش که ائمه اطهار صلوات الله علیهم اجمعین همراه باشد، بصورت کاملا واضح همانند روشنایی خورشی، حق و حقیقت را از ظلم و دروغ جدا می کند.


اما دریغ از این همه مهربانی و محبت نسبت به مردم زمان. چگونه با این حجت آشکار خداوند بر روی زمین برخورد کردند و حق و حقیقت را طوری در هم آمیختند که به راحتی نمی توان این دو را از یکدیگر متمایز نمود. 


آخرین پیامبرِ خدا، در میان مردم "2" امانت گارن بها را به یادگار گذاشتند. اولی کتاب خداوند ( قرآن) و دیگری اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله که ائمه اطهار صلوات الله علیهم اجمعین هستند. حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند تا زمانی که به این دو متمسک می شوید " هرگز " گمراه نخواهید شد.

اما گروهی تنها فقط قرآن را برای خود کافی دانستند و حرف پیامبر خدا را بطور دقیق عمل ننمودند و نتیجه آن را هم اکنون در جهانی پر از تضادها و آشفتگی و نامنظمی و خشم و خشونت مشاهده می کنیم.

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :