بارگذاری طرح
در جستجوی خورشید

در جستجوی خورشید

تعداد بازدید : 823 تعداد نظرات : 0

وجود خورشید را همه انسان ها درک نموده اند و به طرُق مختلف در طول شبانه روز از این نعمت الهی بهره مند می شویم و آن را می بینیم. اما استفاده یا عدم استفاده از خورشید دارای منفعت یا ضررهایی برای ما خواهد بود.

مثلا اگر نور خورشید به ما نرسد، دچار افسردگی، بدخلقی، اضافه وزن، بیماری های قلبی، عدم خواب راحت و ... می‌شویم. که همگی بخاطر کمبود ویتامین D خواهد بود که با بهره گیری از نور خورشید، به هیچکدام از این موارد دچار نخواهیم شد. البته درمان همه این امراض در مدت بسیار طولانی به طول خواهد کشید و در مواردی غیر قابل درمان.


در جستجوی خورشید

شاید  برای شما سوال باشد که در جستجوی خورشید به چه معناست؟ ما انسان ها خورشید را هر صبح که از خواب بیدار می شویم، مشاهده می‌کنیم و یا در مواردی اگر هوا ابری باشد بعد از چندساعت  یا چند روز ابرها کنار می روند و دوباره خورشید را می بینیم.


حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) فرمودند: " کیفیت استفاده از من مثل استفاده ای است که از خورشید می برید، وقتی که ابرها آن را پوشانده اند. " ( کمال الدین و تمام النعمه ، جلد 2، صفحه 485)

این بدین معنا می‌باشد که حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) در دوران غیبت همانند خورشیدی هستند که در پشت ابرها هستند. اعمال و رفتار انسان ها باعث شده است که خداوند متعال، ایشان را از نظرها محفوظ بدارد.

-همانطور که نور خورشید در پشت ابرها همچنان به زمین می رسد و زمین را روشن می‌کند، وجود مقدس حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) هم مانند خورشیدی هستند که از نظر غایب هستند، اما از نور هدایت و لطف و رحمت و هدایت ایشان به بندگان می‌رسد و موجب روشنی دیدگان ما می شود.

هرچند در ظاهر، ایشان را نمی بینیم، ولی اگر در هر شرایطی با امام زمانِ خود همراه شویم، می‌توانیم از این نور هدایت، بهره مند شویم. هرچند که مردم از نور خورشید پشت ابر هم می توانند استفاده کنند، اما در این انتظار هستند که یک روزی این ابرها کنار بروند و از نور خورشید به طور مستقیم بهره مند شوند... در ایام غیبت حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) نیز، ما از نور هدایت و لطف و رحمت ایشان بهره می‎بریم، اما باید منتظر کنار رفتن ابرها و ظهور حضرت باشیم تا مستقیما از خود حضرت بهره مند شویم. همانند شیعیانی که همواره به دنبال ظهور حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) هستند، از خداوند متعال می‌خواهند هرچه زودتر این امر محقق شود، باشیم. (انشاءالله)

 

به عنوان مثال:

کشاوزی را در نظر بگیرید که در سال، محصولات گوناگونی را کاشت و برداشت می‌کند. این کشاورز همواره چشمانش به آسمان است که خورشید از پشت ابرهای بارانی بیرون بیاید و بر آنچه کاشته بتابد تا محصولات با ثمره بیشتر و با کیفیت تری داشته باشد.

- حال اگر ما هم مانند این کشاورز که به دنبال رشد و ثمره داده خود باشیم، باید به دنبال خورشید و نور هدایت و لطف و رحمت و معدن الهی  یعنی امامان بزرگوار  و در عصر حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) باشیم تا در نهایت انسانی باشیم که تمام فضائل و ویژگی های لازم برای هدایت شدن و مورد لطف خداوند متعال و حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) قرار گرفتن را داشته باشیم و نور هدایتگری حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) به ما هم برسد.

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :