بارگذاری طرح
شرط رضایت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) چیست؟

شرط رضایت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) چیست؟

تعداد بازدید : 994 تعداد نظرات : 0

کسب رضایت آخرین پیامبر خدا، حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) لازمه‌ی کسب رضایت از خداوند متعال می‌باشد. یعنی اگر حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) از شخصی خشنود و راضی باشند، به یقین آن شخص رضایت خداوند متعال را نیز خواهد داشت و به یقین از اصحاب بهشت خواهد بود. 

در مقابل، اگر حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) از شخضی راضی و خشنود نباشند، به یقین که آن شخص مورد غضب و خشم خداوند متعال قرار خواهد گرفت و از اصحاب جهنم خواهد بود.

پس بر تمامی مسلمانان واجب است که به‌دنبال کسب رضایت و خشنودی حضرت محمد ( صلی الله علیه و آله) که نتیجه‌ی آن رضایت خداوند متعال است، باشند و راه‌های کسب رضایت را بیابد و نیز راه‌هایی که باعث نارضایتی ایشان می‌گردد را بشناسند و از آن‌ها دوری نمایند. در این مطلب سعی بر این تا با برخی از راه‌های کسب رضایت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را معرفی نماییم.

رضایت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) شرط رضایت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله)

در حدیث مبارکی از حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) آمده است که فرمودند:

إِنَّ فَاطِمَةَ بَضْعَةٌ مِنِّی‏، مَنْ آذَاهَا فَقَدْ آذَانِی، وَ مَنْ غَاظَهَا فَقَدْ غَاظَنِی‏ وَ مَنْ سَرَّهَا فَقَدْ سَرَّنِی "

 " فاطمه پاره تن من است. هر که او را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که او را اندوهناک کند، مرا اندوهناک کرده است " ابن بابویه (شیخ صدوق)، محمد بن على، إعتقادات الإمامیة، ص 105، کنگره شیخ مفید، ایران، چاپ دوم، 1414ق.

این حدیث که پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) در زمان‌های گونان به طریق‌های گوناگونی آن‌را بین نموده‌اند، نشان دهنده عظمت و جایگاه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در نزد رسول خدا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را نشان می‌دهد.

از سمتی دیگر، طبق فرموده خداوند متعال در قرآن کریم، حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) هیچ حرفی نمی‌زند مگر این‌که از جانب خداوند باشد (وحی باشد). پس این حدیث شان و جایگاه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) را در نزد خداوند متعال نشان می‌دهد.

 

حضرت فاطمه (سلام الله علیها) پیوند میان نبوت و امامت

حضرت فاطمه (سلام الله علیها) پیوند و واسطه میان مقام نبودت و امامت، دومقام بسیار بزرگ الهی برای هدایت بشر هستند. چنین جایگاهی را تنها حضرت فاطمه (سلام الله علیها) می‌توانند داشته باشند ولاغیر.

پس باید برای رضایت چنین بزرگواری تلاش نمود و قدم برداشت. باید احترام حضرت فاطمه (سلام الله علیها) را در حد بسیار بالایی رعایت نمود. زیرا ایشان شرط خشنودی خداوند متعال و حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) می‌باشند.

خشنودی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) از طریق اعتقاد به نبوت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) و جایگاه واقعی ایشان در نزد خداوند، همچنین اعتقاد به امامت حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه) و یازده امام پس از ایشان بدست می‌آید.

خشنودی ایشان از طریق به آتش کشاندن خانه وحی، هتک حرمت به بدن مطهر پدر بزرگوارشان و غصب حق حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه) و یازده امام پس از ایشان بدست نمی‌آید. این اعمال باعث غضب و نارضایتی حضرت فاطمه (سلام الله علیها ) می‌شود.

قتل فرزند مبارک آن حضرت یعنی حضرت محسن (علیه السلام)، ضربه بر بدن مبارک حضرت فاطمه (سلام الله علیها) باعث خشنودی ایشان نمی‌گردد. 

پس چرا بودند کسانی که سکوت کردن به این نارضایتی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) و از ایشان دفاع نکردند؟ چرا به‌جای کمک به ایشان، در پشت سر کسانی رفتند که قصد جان امامِ زمانِ حضرت فاطمه (سلام الله علیها) را کرده بودند؟ مگر حدیث فوق را بارها و بارها از رسول خدا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) نشنیده بودند؟ 

خریدن خشم و غضب خداوند متعال به چه قیمتی تمام شد؟ به قیمت حکومت بر بخشی از کره خاکی که نابود شدنی است؟

مبلغ بسیاری از افراد چه بسیار پایین و ارزان است.

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :