بارگذاری طرح
شصت ثانیه برای یلدا، 10 قرن برای او; کدام‌یک؟

شصت ثانیه برای یلدا، 10 قرن برای او; کدام‌یک؟

تعداد بازدید : 792 تعداد نظرات : 0

هرساله با فرا رسیدن آخرین روز از آخرین ماه فصل پاییز، شبی را که شصت ثانیه طولانی‌تر از دیگر شب‌ها است را به جشن و دید و بازدید می‌پردازیم. این دید و بازدید، امری بسیار پسندیده و خوب می‌باشد که باعث صله رحم می‌شود. اما...!

شب یلدا نشان‌دهنده این موضوع است که اگر اتفاق غیرطبیعی در طول زمان رخ دهد، برای مردم شگفت آور است و به‌راحتی از کنار آن نمی‌گذرند. طولانی‌تر شدن یکی از شب‌های پاییز باعث بیدار ماندن افراد می‌شود.

اما چگونه ممکن است غیبت امامی پس از 10 قرن برای مردم شگفت آور و تامل برانگیز نباشد؟

آیا این غیبت و غربت حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) بقدری عادی بنظر می‌رسد که اندکی تفکر درمورد آن نمی‌شود؟

در روایتی از حضرت امام صادق (صلوات الله علیه) آمده است که ایشان می‌فرمایند: " لَو ادرَ کتُهُ لَخَدَمتُهُ ایامَ حَیاتی" " اگر مهدی علیه السلام را درک می کردم تمامی روز های عمرم را به خدمت او می پرداختم "  غیبته النعمانی/245

این حدیث بیان‌گر عظمت و شان معرفت و یاری حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) را می‌رساند، بطوریکه حضرت امام جعفر صادق (صلوات الله علیه)، آرزوی خدمت‌رسانی به حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) می‌کردند.

پس خوب است که در گذر روزها و ایام، سعی بر خدمت رسانی به حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) و کسب معرفت از ایشان داشته باشیم تا مورد رضایت آن حضرت و خداوند متعال قرار گیریم. باشد تا نظری بر ما نمایند تا پیرو مناسب و حقیقی ایشان باشیم.

در ایامی که کانون گرم خانواده در کنار یکدیگر هستند، یادآوری فضائل ائمه اطهار (صلوات الله علیهم اجمعین) از جمله حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) بسیار زیبا و مورد رضایت خوداوند متعال می‌باشد. این قدم‌‌ها را باید به نیت شروعی برای توسل دائمی به حضرت امام زمان (صلوات الله علیه) برداشت. انشاءالله

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :