بارگذاری طرح
قبولی توبه فرشتگان به وسیله امام حسین صلوات الله علیه

قبولی توبه فرشتگان به وسیله امام حسین صلوات الله علیه

تعداد بازدید : 927 تعداد نظرات : 1

فرشته اي بود به نام فُطرُس كه به خاطر خطايي كه كرده بود به امر خدا وند بالش شكسته شده بود و در چزيره اي افتاده بود به هنگام تولد امام حسين(ع)، جبرئيل با هزاران فرشته ديگر رهسپار شدند كه نزد پيامبر بروند جهت تبريك گویی.

در راه گذرشان به اين جزيره مي افتد و فطرس از جبرئيل مي خواهد با آنان برود شايد حضرت رسول براي او دعايي بكند. جبرئيل موافقت مي كند. هنگامي كه نزد حضرت رسول(ص) مي آيند حضرت به فطرس مي فرمايد: خودت را به اين نوزاد بمال و به مكان خود برگرد و بمحض اينكه فطرس اين كار را انجام مي دهد پرو بال او خوب مي شود و خوشحال به آسمان مي رود.


با اندکی تامل در این واقعه، می‌توان تنها تا حدودی عظمت این مولود بزرگِ عالم، حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) را درک نمود و در عقل جای داد. زیرا عقل از درک عظمت و بزرگی ائمه اطهار (صلوات الله علیهم اجمعین) ساقط است.

چند نکته ای که می‌توان در این واقعه یافت این است که وسعت رحمت و بزرگواری حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) به حدی است که حتی فرشتگان خداوند نیز برای قبول توبه خود در درگاه الهی، از درِ شفاعت امامت وارد می‌شوند. 


پس چه بسیار خوب است که در این ایام که ایام شادی آن حضرت و ائمه اطهار (صلوات الله علیهم اجمعین) می‌باشد، کمی بیشتر از گدشته به کسب معرفت در مورد ائمه اطهار (صلوات الله علیهم اجمعین) بپردازیم و بار علمی و دینی خود را برای مقابله با هربه ها و تیرهای شیطان و دشمنان اسلام آماده نموده و همچنین بتوانیم همان شیعه و پیرو واقعی باشیم که حضرت امام حسین (صلوات الله علیه) و ائمه اطهار (صلوات الله علیهم اجمعین) مخصوصا در این زمان، حضرت امام مهدی (صلوات الله علیه) از شیعیان‌شان توقع دارند.


هدف از نشر چنین مطالب کوتاهی در میان سایر مطالب، تنها برای آشنایی مخاطبان عزیز با مفاهیم ارزشمند و اصیل اسلام وتشیع و همچنین راهنمایی جهت مطالعه و درک این مفاهیم می باشد.

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :
حسین خضری پور 1396/2/9 23:11:29
خداوند اجرتان بدهد و توفیق در کارتان بشود. کارتان واقعا عالیست. از اهواز
کارشناس قنوت 1396/2/10 21:52:33
سلامت باشید. التماس دعا