بارگذاری طرح
مگر علی (صلوات الله علیه) هم نماز می‌خواند؟

مگر علی (صلوات الله علیه) هم نماز می‌خواند؟

تعداد بازدید : 2,519 تعداد نظرات : 0

در ایام حزن انگیز ضربت و شهادت حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه)، خوب است مقداری در مورد جمله ای که در آن زمان بر سر زبان‌ها افتاد و تعجب همگان را برانگیخت. این تعجب برای هر گروهی، از جهتی اتفاق افتاده بود. اما آن جمله چه بود که خبر از عمق فاجعه‌ای عظیم را می‌رساند؟

پس از ضربه خوردن حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه) در محراب نماز و در هنگام سجده، این خبر به گوش همه مردم در کوفه و نقاط دیگر رسید. برخی افراد در تعجب از این حادثه گفتند: " مگر علی بن ابی طالب (صلوات الله علیه) نماز هم می‌خواند؟ " این جمله کوتاه، بیانگر مفاهیم بسیار زیادی است که انشاءالله در این مطلب تنها به بخشی از آن خواهیم پرداخت.


این جمله را می‌توان از دو بُعد کلی بررسی نمود. ابعادی بسیار دردناک و سنگین:


مظلومیت، محجوریت و ناشناخته ماندن حضرت علی ( صلوات الله علیه) در زمان خودشان

چگونه می‌شود که حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه) که جانشین برحق رسول خدا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) و انتخاب شده‌ی خداوند متعال است، این‌گونه در میان مردم زمان خویش، ناشناخته و محجور بماند بطوری که حتی ایشان را در حد یک فرد نمازخوان نیز نمی‌شناسند؟

دشمنان دین خداوند، پس از رحلت حضرت رسول خدا (صلی الله علیه و آله)، نیت و افکار پلید درونی خود را به سرعت به مرحله عممل رساندند و با برگزاری " سقیفه" عهد و پیمانی ابدی در میان خود بستند که تا روز قیامت، هر شخصی که ادعای امامت و " مِن جانِب الله " بودن را نمود، به قتل برسد. سر آغاز این قسم، ترور شخصیتی حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه) که آن زمان به امر حضرت رسول (صلی الله علیه و آله)، مامور به سکوت بودند آغاز گشت.

این ترور شصیت به قدری قوی اجرا شده بود که در آخر، مردم حتی به نماز خواندن حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه) نیز شک داشتند و تعجب نمودند. این ترور شخصیت، با توجه به غافل و جاهل بودن مردم آن زمان و نداشتن هیچ‌گونه معرفتی نسبت به امام زمان خویش به سرانجام رسید. به عنوان مثال، معاویه ملعون، با اهدا کردن گوسفندان کوچک به کودکان، آن کودکان را با آن گوسفند مانوس می‌نمودند و آن ملعون گفت که بگویید این هدایا را معاویه داده است. چندی بعد، پس از این که کودکان به آن گوسفند عادت نموده و وابسته شده بودند، به دستور معاویه، آن گوسفندان از کودکان گرفته می‌شد و به آنان گفته می‌شد که " علی ( صلوات الله علیه) " دستور داده است که این گوسفندان گرفته شود.

بدین گونه معاویه با کاشتن بذر کینه و عداوت در دل آن کودکان معصوم، آینده را برای دشمنی های گسترده با حضرت امیرالمومنین علی (صلوات الله علیه) آماده می‌نمود. این تنها و فقط تنها یکی از کوچک ترین رفتارهای دشمنانه نسبت به حضرت بود.

امامی که شبانه غذا به خانه‌ی فقرا می‌رساند، امامی که درآمد بسیار زیادش از باغ های فدک را تماما به فقرا می‌بخشید، در آخر به عنوان شخصی خارج شده از دین اسلام نشان داده شد. (لعنت خدا بر دشمنان اهل بیت رسول خدا (صلی الله علیه و آله)


جهالت مردم هر زمانی، امام زمانشان را به مرز شهادت می‌رساند

 چقدر این شباهت در میان سایر ائمه از جمله صاحب این ماه مبارک، حضرت صاحب الزمان (صلوات الله علیه)، بسیار است که همیشه جهالت مردم و عدم معرفت نسبت به امام هر زمان، و عدم تحقیق و کسب معرفت نسبت به ایشان، باعث می‌شود تا دشمنان به راحتی بتوانند تمام نقشه‌های خود را عملی کنند. بتوانند امیرالمومنین را در محراب نماز شهید کنند و هیچ شخصی صدایی برنیاورد و حتی از نماز خواندن ایشان تعجب کند. بتوانند حضرت امام حسن مجتبی (صلوات الله علیه) را شهید کنند، و سپس بر پیکر مطهرشان 70 تیر روانه کنند و هیچ کسی صدایش در نیاید. همینطور ادامه داشته باشد تا برسد به حضرت مهدی (صلوات الله علیه) که بتوانند ایشان را به غیبت ببرند، و هیچکس حتی دعایی برای ظهور سریعتر ایشان نکند، بلکه منکر وجود ایشان می‌شوند.


" مگر علی (صلوات الله علیه) هم نماز می‌خواند؟" جمله‌ای است که دارای مفاهیم بسیار زیاد و سنگین و اسف باری می‌باشد که در این مطلب به این مقدار کفایت می‌شود.

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :