بارگذاری طرح

آموزش بارگذاری طرح

آموزش بارگذاری طرح


برای بارگذاری طرح مورد نظر خود، پس از ثبت نام در سایت قنوت؛ می‌توانید بر روی گزینه موجود در سمت چپ سایت قنوت که در تصویر زیر مشخص می‌باشد، اقدام به بارگذاری طرح خود نمایید.


پس از وارد نمودن نام کاربری ، رمز عبور خود و کد امنیتی و زدن دکمه " ورود به حساب کاربری "، در صفحه مدیریت حساب خود، در لیست منوهای موجود در سمت راست صفحه، بر روی نخستین گزینه یعنی " ثبت اثر جدید " کلیک نمایید.


در این قسمت در سمت چپ تصویر بخشی برای شما به نمایش در خواهد آمد که مراحل 6 گانه بارگذاری طرح در آن مشخص شده است. هر مرحله باید به ترتیب تکمیل شود تا مرحله بعدی برای شما فعال شود. در هر مرحله بخشی از تنظیمات طرح شما مدیریت می شود.مرحله اول ( ارسال تصویر طرح ):

در این مرحله شما باید تصویری با کیفیت از طرح خود، بر روی گزینه " Browse " کلیک نموده و از کامپیوتر خود انتخاب نمایید.توجه داشته باشید این تصویر برای نمایش به کاربران سایت می‌باشد.

حداکثر حجم تصویر شما 5 مگابایت می باشد. همچین  برای بارگذاری تصویر خود تنها از فرمت های قابل پذیرش (PNG , JPG، JPEG) باشد. پس از انتخاب فایل خود، بر روی گزینه " ارسال تصویر " کلیک نمایید تا وارد مرحله برش تصویر شوید.

پس از کلیک بر روی گزینه " ارسال تصویر "، تصویر شما وارد بارگذاری می‌شود. پس از بارگذاری تصویر، صفحه ای حاوی تصویر انتخابی شما در دو حالت به نمایش در خواهد آمد.


حالت اول که در سمت راست مشاهده می‌کنید، نمایی کلی از تصویر شما می‌باشد تنها بخشی از آن بصورت روشن مشخص شده است. 

در بخش دوم که در سمت چپ تصویر مشاهده می‌کنید، تصویر شما در ابعاد کوچکتر می‌باشد که دقیقا همان بخش از تصویر شما در سمت راست می‌باشد که روشن تر از سایر نقاط می‌باشد.

شما می توانید با جابجایی بخش روشن به سایر نقاط تصویر که در همان لحظه تصویر کوچک شده را در سمت چپ تصویر نمایش می‌دهد، بهترین بخش تصویر خود را برای نمایش در حالت کوچک برای صفحه اصلی، انتخاب نمایید.

با کلیک بر روی لبه های قسمت روشن تصویر، می‌توانید ابغاد مناطق روشن تصویر خود را افزایش دهید


پس از انتخاب بهترین بخش از تصویر خود، می‌توانید بر روی گزینه " برش تصویر و ادامه فرایند " کلیک نماید تا وارد مرحله دوم شوید.

اگر از تصویر ارسالی خود رضایت کافی را ندارید، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه " حذف و ارسال مجدد "، به مرحله اول و بارگذاری تصویر جدید بازگردید.


مرحله دوم ( مشخصات طرح ) :

در این مرحله باید نامی برای طرح خود که به کاربران نمایش داده می‌شود انتخاب نمایید. دقت نمایید که نام انتخابی شما باید با طرح شما و مناسبت مورد نظر همخوانی داشته باشد. در غیر اینصورت طرح شما تا رفع مشکل، غیرفعال خواهد شد.


در قسمت بعدی باید ابعاد طرح خود را به " سانتی متر " وارد نمایید. به عنوان مثلا برای وارد نمودن طرحی با ابعاد پانزده سانتی متر در بیست سانتی متر باید اینگونه عمل نمایید: 20*15


 در بخش " توضیح مختصر درباره طرح " می‌توانید به ویژگی‌ها و خصوصیات طرح خود اشاره نمایید. این بخش برای آشنایی بیشتر مخاطب با طرح شما می‌باشد.


در قسمت " کلمات کلیدی" باید از کلماتی استفاده نمایید که احساس می‌کنید با این کلمات، طرح شما در موتورهای جستجو مانند گوگل نمایش داده خواهد شد. در این بخش باید از کلمات کلیدی مهم و پرکاربرد مرتبط با طرح و مناسبت مورد نظر استفاده نمایید. 

پس از تکمیل نمودن موارد بالا، بر روی گزینه " ذخیره اطلاعات و ادامه فرایند " کلیک نمایید تا وارد مرحله بعد شوید.


مرحله سوم ( انتخاب مناسبت ها ):

در این مرحله شما باید در ابتدا نوع طرح خود که شامل : 1- اطلاعیه مذهبی 2- پشت منبر 3- پوستر مذهبی هستند را به درستی انتخاب نمایید و سپس در سمت چپ تصویر، مناسبت هایی را که طرح شما به آنان مربوط می‌شود را انتخاب نمایید. دقت نمایید که در صورت انتخاب دسته غیر مربوط به طرح خود، طرح شما از سمت مدیریت قنوت غیرفعال و یا حذف خواهد شد.

در نهایت پس از اتنخای نوع طرح و دسته بندی، در انتهای صفحه با کلیک بر روی گزینه " ذخیره اطلاعات و ادامه فرایند "، وارد مرحله بعد شوید.


مرحله چهارم ( ارسال فایل PSD ):

در این مرحله باید فایل لایه باز PSD خود را که برای فروش آماده کرده‌اید بارگذاری نمایید. این فایل پس از خرید کاربر به آنان نمایش داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که حداکثر حجم مجاز برای ارسال فایل، 100 مگابایت می‌باشد. همچنین فایل PSD خود را باید حتما در فایلی با فرمت  "ZIP " قرار داده سپس اقدام به بارگذاری نمایید.

پس از انتخاب فایل خود از طریق کلیک بر روی گزینه " Browse "، بر روی گزینه " ارسال فایل " کلیک نمایید نمایید تا فایل شما بارگذاری شده و وارد مرحله بعد شوید.


مرحله پنجم ( قیمت گذاری ):

در این بخش شما باید قیمتی برای طرح خود انتخاب نمایید. انتخاب قیمت طرح، به شدت کیفیت طرح و همچنین سیاست جذب کاربرِ شما بستگی دارد.

لازم به ذکر است که در صورت انتخاب قیمت های نامتعارف بنابر صلاح‌دید مدیریت سایت قنوت، قیمت تغییر خواهد کرد.

همچنین حداقل مبلغ برای هر طرح، معادل " 1000 تومان " می‌باشد. اگر تمایل دارید که طرح شما بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد، می‌توانید تنها با قرار دادن "0" (صفر عددی) در فیلد مربوطه، وارد مرحله بعد شوید.


مرحله ششم ( پایان ):

در این مرحله قوانین و اساس‌نامه سایت فرهنگی-مذهبی قنوت را مشاهده خواهید کرد که با  فعال نمودن تیک انتهای صفحه، تمامی قوانین و قواعد سایت قنوت را می‌پذیرید و ملزم به پیروی از آنان خواهید شد.

و در انتها با کلید بر روی " ثبت طرح "، طرح شما ثبت شده و برای کاربران سایت قنوت به نمایش در خواهد آمد.